sestdiena, 2015. gada 22. augusts

Dievs acis nemirkšķina.

... tāds nosaukums ir Regīnas Bretas pirmajai grāmatai, grāmatai,kuru izlasīju jau pagājušajā gadā.

Pastāstīšu kā man viņa nopirkās.  Kādreiz arī mūsu maximā tirgoja grāmatas- labas grāmatas. Mani piesaistīja grāmatas nosaukums... nu tāds interesants. Viņa bij izlikta tā, ka nosaukumu varēja pamanīt pa gabalu, bet tai dienā nebija laika pašķirstīt, pagāju garām, nolēmu paskatīt viņu kādu citu dienu. Un tad kādu dienu nodomāju, nopirkšu lai kas tur būtu iekšā, jo uzrunā nosaukums. Paņemot rokā atšķīru uz labu laimi un izlasīju nodaļas nosaukumu, jebšu vienu no mācībām-

40.mācība- Ja mēs visi samestu savas problēmas kaudzē un tad paskatītos uz citu kaudzēm, mēs būtu ar mieru pacīnīties, lai dabūtu atpakaļ savējo. 

Lieki piebilst, ka man pat nebija vairs jādomā pirkt vai nē. Grāmatu izlasīju ļooti ātri,ļooooooti patika. Lasīju gan smaidot, gan tā raudot, ka burtus nesaredzēt. Un joprojām, kad gribas padomāt par dzīvi, tad bieži paņemu rokās grāmatu un izlasu kādu mācību uz labu laimi... parasti jau uzšķiras mirklim piemērotākā. 

Kas ir R. Breta, nerakstīšu, jo ja cilvēkam interesē, visu atradīs pats- izguglēs. Šīs dzīves mācības ir interneta plašumos kopētas,publicētas simtiem reižu, dažnedažādos variantos, piedēvējot dažnedažādus autorus tām. Arī pašu Regīnu Bretu padarot par deviņdesmitgadīgu kundzīti :)))) Kaut autorei šobrīd ir 59 gadi, 45 mācības viņa sarakstīja 45 gadu vecumā un tās piecas piepulcināja kad bija 50 gadi. Arī es tās biju  lasījusi- īsajā variantā.Grāmatā  zem katras mācības ir stāsts.

Nebūšu orģināla, citātu vietā uzšķiršu uz labu laimi 5 mācības......

12.mācība- Tavi bērni drīkst redzēt tevi raudam. 
18.mācība- Rakstnieks ir cilvēks,kas raksta. Ja gribi būt rakstnieks, raksti!
20.mācība- Ja runa ir par ko tādu, kas tev patīk, nesamierinies ar "nē". 
30.mācība- Laiks dziedē gandrīz visu. Dod laikam laiku. 
42.mācība- Tiec vaļā no visa, kas nav noderīgs vai skaists un nesagādā prieku. 

Šī bij Bretas pirmā grāmata, nu jau iznākušas trīs..latviski divas. Arī nākoša  jau nopirkta un izlasīta.

Parasti jau cilvēki nekad nemācas ne no citu ieteikumiem, ne kļūdām, , bet nu vismaz aizdomājas gan. Arī man šī grāmata lika ļooooti daudz domāt un varbūt pierakstīt savas dzīves mācības.

Sandra

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru