otrdiena, 2015. gada 27. oktobris

William Golding- The Lord of the flies

Grāmata angļu valodā. Bieži vien šī grāmata ir manīta sarakstos - Grāmatas, kas obligāti jāizlasa līdz mūža beigām - un tam līdzīgiem. Tā, kā šo grāmatu biju saņēmusi dāvanā (no Antjes, kastē kopā ar vēl 11 citām grāmatām), nolēmu, ka jāizlasa ir. Nebiju gaidījusi pilnīgi neko tādu, kas tur bija. 

Princips ļoti vienkāršs - tā pat kā populārajā filmā ar Tomu Henksu - Pamestais (Cast away) - puišu klase mistiskā veidā ir avarējusi ar lidmašīnu uz vientuļas salas (pats sākums tik ļoti sapīts, ka grūti bija izprast kā tas viss notiek). Tad nu sākās nežēlastība. Puiši kā jau puiši. Līdera izvirzīšana, domstarpības, kaušanās, kas nonāk līdz pat nežēlīgai nāvei. Tad uzrodas kāds interesants radījums, kas dzīvo uz salas, un tikai attīsta šo puišu domstarpības un daži pazūd bez vēsts. Grupa ir sadalījusies divās daļās un stiprākā no šīm divām daļām medī vājāko, kas arī beidzas ar vēl vienu traģisku nāvi zēnu vidū. Galu galā uzrodas glābēji un visus nogādā mājās.
Sižets man nepatika, arī autora valoda īsti nesaistīja. Noteikti, ir cilvēki, kam šī grāmata patīk un liekas super, es neesmu šo cilvēku starpā. :) 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru