ceturtdiena, 2016. gada 21. jūlijs

ĒD lūdzies mīli.

Izlasīju šo grāmatu. Jā...  visu, no vāka līdz vākam.

Zinu ka daudziem nepatīk, vairums pārskrien ar acīm  pa diognāli un nelasa, bet izsaka vērtējumu.

No man pazīstamajiem, kam ne ieminējos ka lasu šo grāmatu, bij viedoklis- nepatika.

Tad nu man ir pretēji- ļoti patika. Mēdz jau teikt, ka šī grāmata patīk sievietēm, kas stāv dzīves krustcelēs utt... Nu nezinu, krustceles vai ne, bet man jau liekas, ka mēs katra ik pa laikam mēdzam vētīt un pārdomāt savu ģimenes dzīvi.

Vienkārši patika, daudz citātu, domu...Sākumā gan man traucēja tulkojums ak vai..  pat ļoti (sevišķi -rūtaini plastmasas galdauti). Pirmā daļa tulkojuma dēļ lasījās lēnu, otrā ļoooti patika, trešā izlasījās pārsteidzoši ātri, pat atļāvos dienā lasīt. Parasti lasu pirms gulēšanas 15-30 min.

Arvien atceros manas guru mācību par laimi. Viņa apgalvo, ka cilvēki pārsvarā tiecas uzskatīt, ka laime ir veiksmes pieskāriens, kaut kas tāds, kas,ja vien esat pietiekams veiksminieks, nolaižas pār jums kā saulains laiks. Bet tā nav laimes darbība. Laime ir personisko pūliņu rezultāts. Jūs cīnāties pēc tās, dzenaties pēc tās, neatlaidīgi to pieprasāt un reizēm pat triecaties pēc tās uz otru pasaules malu. Jums nākas nerimstoši iesaistīties jūsu pašu laimes manifestācijās. Un, līdz ko būsiet sasnieguši šo savu laimes stāvokli, jūs vairs nekad nedrīkstēsiet atslābt tā uzturēšanā, jums būs jāpieliek milzu pūles,lai turpinātu mūžīgi peldēt pa šo laimes straumi, allaž paliekot virspusē. To nedarot, jūs ļausiet savai dabiskajai apmierinātībai noplakt. Ir itin viegli lūgties tad, ja ir nepatikšanas, bet turpināt lūgties arī tad, kad krīze pāri,- tas ir kā apzīmogošanas process,kas palīdz jūsu dvēselei cieši turēties pie tās svētīgajiem guvumiem. 
Bezrūpīgi braucot ar divriteni Bali saulrietā, es atsaucu atmiņā šīs mācības un turpinu skaitīt lūgšanas, kas drīzāk ir solījumi, parādot Dievam savu harmonijas stāvokli un sakot: "Šis ir tas, pie kā es vēlētos turēties. Ludzu palīdzi man mūžīgi saglabāt šo piepildījuma sajūtu un dod man spēku to pastāvīgi uzturēt."  Šo laimi es noguldu kaut kur bankā, kur par tās drošību rūpējas ne vien Federālās depozītu apdrošināšanas korporācija, bet sargā mani četri gara brāļi, glabājot to kā nodrošinājumu pret nākotnes pārbaudījumiem. 
326-327 lpp.

Jā, noskatījos arī filmu. Grāmata protams patika labāk. Arī filmas skatoties es pierakstu domas. Šoreiz uz shēmas  lapas malas, jo parasti  skatoties šuju.

Mācieties savas domas izvēlēties, kā apģērbu, ko katru rītu izvēlaties savā skapī. Sāciet ar saprātu, ar domāšanu.  

Gaidīt, kad otrs tev piedos ir zaudēt laiku. Piedod pati sev. Jā, nav viegli.....


Un ko tu dari,lai būtu laimīga?

Sandra

2 komentāri:

  1. sen atpakaļ izlasīju un nepatika, bet varbūt man tomēr jālasa vēlreiz? :)

    AtbildētDzēst
    Atbildes
    1. ... nu re.. bet mn ļoooti patika... gribu izlasīt turpinājumu... jānopērk...

      Dzēst